Tether (USDT) kriptokrasi ticareti yapan şirketler arasında iyi bilinmektedir. Kripto dolarından sorumlu şirket dijital avrupa için bir plan açıkladı.

TETHER NEDİR?

Tether, tartışmaların merkezinde yer alıyor. Şirketin başarısının yanında, birçok kuşkucu, USDT’nin gerçek bir para birimi karşılığı olmadığını düşünüyor (bu, projenin ilk varsayımı idi). Ancak, kuşkulu görüşleri bir kenara koyalım çünkü kripto dolarları kripto euroları ile birleştirilecek!

Tether Limited tarafından yayınlanan USDT’nin amacı, her zaman 1: 1’lik bir oranda dolar ile dönüştürülebilen bir parola oluşturma olanağı yaratmaktır. Fikir oldukça basit, ancak birçoğu, bu önlemin herhangi bir güvenlik içermediğinden ve değerinin sadece “pump’a” dayandığından korkuyor.

YENİ BİR PROJE DOĞUYOR

Omni Tabakası Protokolü’ndeki USD Tether tabanlı Bitcoin başarısından sonra, bugün Ethereum USD Tether ve EUR Tether’da geçiyoruz. ERC20 standardıyla uyumlu olacaklardır.

Bu şekilde, yeni proje Tether Limited’i açıklanıyor. Birkaç listede adı geçen Tether Limited ortakları, EURT’yi sistemlerine entegre etmek için çalışıyorlar. Yaratıcılar, yeni projenin çok daha küçük ücretler ve daha hızlı işlem süreleri olacağına da inanıyorlar.

TEK ALTERNATİF Mİ?

Tether, kripto topluluğunun birçok üyesi arasında tartışma yaratıyor, ancak bir şey kesin: Bazı büyük borsalarda, yatırımın değerini güvence altına almanın başka bir yolu Tether’e yatırım yapmaktan başka bir şey yoktur. Uçucu döviz kurları dünyasında, Tether (en azından anlaşılan) döviz kuru dalgalanmalarına karşı korur.