Ripple’ın fiyatındaki hızlı yükseliş, Coinbase’in de yakında işlemlere başlayacağı dedikodularıyla alevlenmişti. CEO Brian Armstrong dedikoduları reddetti. Yapılan açıklamayla XRP fiyatı 3.19$ a gerileyerek sermayesinde büyük bir kayba uğradı.

YENİ BİR KOİN LİSTELEMESİ YOK

Coinbase‘in yaptığı bir blog paylaşımında şuanki planları arasında yeni bir koin ekleme olmadığını belirtildi.

“Dahili uzmanlardan oluşan bir komite, yeni varlıkların platformumuza uygun olarak platforma eklenip eklenmeyeceğini ve ne zaman ekleneceğini belirlemekle sorumludur. Bu kişiler ve Coinbase’deki tüm çalışanlar gizlilik ve ticaret kısıtlamalarına tabidir. Bu açıklamanın yapıldığı tarih itibariyle, GDAX veya Coinbase’e ek varlık ekleme kararı vermedik. Aksine yapılan herhangi bir açıklama, gerçek olmayıp, şirket tarafından yetkilendirilmemiştir. ”

İÇERİDEN BİLGİ TİCARETİ

Coinbase’in bu açıklamayla listelemelerde ne kadar dikkatli davrandığını görüyoruz. Hatırlarsanız Aralık ayında Bitcoin Cash işlemlerinin resmi olarak duyurulmasından 2 gün öncesinde bir sızıntı sonucu haber çıkmıştı. Bu sebepden dolayıda BCH fiyatı açıklama gelmeden yükselmişti.

Kripto para yatırımcılarının baskısıyla Coinbase tam kapsamlı soruşturma başlatmak zorunda kalmıştı. Eğer çıkan içerden bilgi ticareti iddiaları kanıtlanırsa Coinbase çalışanları hakkında yasal işlem başlatacak. Brian Armstrong şöyle demişti:

“Açıklamanın öncesinde saat başı fiyat artışı göz önüne alındığında, bu konuyla ilgili soruşturma yapacağız. Politikalarımızı ihlal eden herhangi bir çalışan ya da yüklenici olduğuna dair kanıt bulursak – doğrudan ya da dolaylı olarak – çalışanı derhal feshetmekten ve uygun yasal işlemleri yapmaktan tereddüt etmem. ”

Litecoin yaratıcısı ve Coinbase yöneticisi olan Charlie Lee, Coinbase’in yakın zamanda yeni bir koin eklemeyeceğini söyledi