Kripto toplumu, kutsal kasesini buldu. Birçok şirket Bitcoin ödemelerini kabul etse de, Microsoft’un bitcoin ödemelerini devam ettirmesi gibi, Steam bunu tamamen kaldırmıştı. Online perakende şirketi Overstock.com, Bitcoin için Bitcoin Cash’i kabul eden Bitcoin forkları ile boğulmuş görünüyor. Nasıl bir karmaşa. Bir dedikoduya göre yakın zamanda McDonald’s da ufak çaplı ürünlerinde Bitcoin ödemesi kabul etmeye başlayacak ancak bu daha gerçekleşmiş değil. Kabullenmeleri yavaşlatan en büyük etken ise Bitcoin deki dalgalanmalar, işlem sürelerinin uzunluğu ve yüksek işlem ücretleri diyebiliriz. KFC Kanada da arz modasına uyarak Bitcoin ödemelerini kabul edeceklerini açıkladı.

SOĞUK ÜLKE BİTCOİN’İ ISITIYOR

Şimdilik, teklif sadece Kanadalılar için geçerli. KFC meşhur kovasının özel bir versiyonu yarattı ve adına Bitcoin kovası koydu.

Karnı acıkan müşteriler bu yemeği online sipariş etmek zorunda olup 5 $ komisyon ile evlerine isteyebiliyorlar.  KFC Kanada yaptığı açıklamada Bitcoin’in tam olarak ne olduğunu veya nasıl işlediğini bilmediklerini ancak bu iyi bir tavuk yemek için engel olmadığını yazdı.

KFC Satoshi Nakamota’ya da kimliğini açıklaması karşılığında ücretsi bir kova hediye teklif etti.

MODA YARATACAK HAMLE

KFC’nin bu hareketi kısa-vadeli bir hareket olsa bile kripto toplumundan kolay kolay unutulmayacak. Bu hareket belki de KFC’nin rakiplerinin de trende uymasını sağlayabilir.